Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 14.08.2007

Policjanci z Kędzierzyna- Koźle w ubiegłą niedzielę, zatrzymali 26-letiego Piotr G. podejrzewanego o zabójstwo 46-letniego mieszkańca Kędzierzyna - Koźla. Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

 

12 sierpnia ok. godz. 5:30 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został telefonicznie powiadomiony, o tym że na jednej z ulic w centrum miasta leży nieprzytomny człowiek. Wysłany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Znaleziony mężczyzna już nie żył. Przy zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów, a jego odzież wskazywała na ślady przeszukania.

 

Do szybkiego ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo przyczyniło się między innymi to, że kilka godzin wcześniej 26-letni Piotr G. prewencyjnie został wylegitymowany przez patrol Policji. Jak wynika z ustaleń Policji powodem zabójstwa był motyw rabunkowy, a w trakcie zdarzenia mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Zatrzymany Piotr G. w przeszłości był notowany przez Policję za popełnienie szeregu przestępstw kryminalnych. Dzisiaj domniemany sprawca zabójstwa zostanie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie - Koźlu, gdzie zapadnie decyzja o jego aresztowaniu.

26-latek odpowie przed sądem za zabójstwo na tle rabunkowym, za co grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Powrót na górę strony