Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny "Przystanek Woodstock"

Data publikacji 06.08.2012

Kolejna edycja "Przystanku Woodstock" dobiegła końca. Impreza przyciągnęła do Kostrzyna setki tysięcy uczestników. Zapewnienie im bezpieczeństwa było priorytetem wszystkich służb biorących udział w tej wyjątkowej operacji.

XVIII "Przystanek Woodstock" przeszedł do historii. Przez ostatnie dni w Kostrzynie służbę swoją pełniło prawie 1200 policjantów w województwa lubuskiego i innych rejonów Polski oraz z Niemiec. Wraz z nimi nad bezpieczeństwem woodstockowiczów czuwali między innymi funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Ochrony Kolei i Izby Celnej. Nieocenioną pomocą wykazały się także woodstockowe służby.

Wszyscy biorący udział w operacji wzorowo wypełnili swoje zadania. Dzięki profesjonalnemu podejściu każdego z funkcjonariuszy Kostrzyn n/O przez ostatnie dni był prawdopodobnie najbezpieczniejszym miejscem w kraju. Liczba przypadków naruszenia prawa okazała się znikoma, a woodstockowicze, którzy przyjechali na tegoroczny "Przystanek", mogli bezpiecznie z niego powrócić.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony