Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za brutalny rozbój

Data publikacji 07.08.2012

Zaatakował taksówkarza nożem, zranił go, zabrał pieniądze, po czym uciekł do lasu. Już na drugi dzień, po kilkunastu godzinach penetracji terenu i wzmożonej pracy lubuskich policjantów, udało się wytypować i zatrzymać sprawcę brutalnego napadu. Za rozbój grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w piątek 3 sierpnia 2012 roku na drodze gruntowej relacji Siercz-Rybojady. Dyżurny międzyrzeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na taksówkarza. Policjanci, po przybyciu na miejsce, zastali załogę karetki pogotowia, która opatrywała rany poszkodowanego mężczyzny.

Funkcjonariusze ustalili, że około 30-letni mężczyzna zamówił w Międzyrzeczu kurs do Siercza. Na miejscu poprosił o przewiezienie do oddalonej o kilka kilometrów wsi Rybojady. To zaniepokoiło taksówkarza, który po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał swój pojazd. Wtedy siedzący za nim mężczyzna chwycił go, zaczął dusić i zadał cios nożem w szyję, po czym zażądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzony zdołał otworzyć drzwi, wytrącić nóż napastnikowi i wyjść z pojazdu. Sprawca napadu po zabraniu pieniędzy uciekł do lasu, natomiast taksówkarz wsiadł do auta i odjechał z miejsca zdarzenia. Po pokonaniu kilku kilometrów zatrzymał swój pojazd i powiadomił o zdarzeniu swoich najbliższych.

W poszukiwaniu napastnika brało udział kilkudziesięciu policjantów z Międzyrzecza oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali pokrzywdzonego. Kilka godzin wytężonej pracy policjantów pozwoliło na wytypowanie potencjalnego sprawcy rozboju. Był nim 20-letni mieszkaniec Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna był znany policjantom - w lipcu 2012 roku w Międzyrzeczu ukradł samochód marki Opel Combo, który w następnym dniu został odzyskany.

W sobotę 4 sierpnia 2012 roku Przemysław D. został zatrzymany w swojej rodzinnej miejscowości i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w KPP w Międzyrzeczu. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Prokuratura Rejonowa wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania mężczyzny. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / jk)
 

Powrót na górę strony