Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stadionowi chuligani zatrzymani

Data publikacji 16.08.2007

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 21 stadionowych chuliganów próbujących zakłócić wczorajszy mecz piłki nożnej pomiędzy Tomasovią a Chełmianką. Zaraz po zdarzeniu pięciu z zatrzymanych chuliganów zostało osądzonych w trybie przyśpieszonym i trafiło przed sąd. Kolejni doprowadzeni zostaną jeszcze dzisiaj. Grozi im wysoka kara grzywny i zakaz wstępu na imprezy masowe.

Policjanci wiedzieli o tym, że na mecz piłki nożnej pomiędzy TKS Tomasovia a CHKS Chełmianka do Tomaszowa Lubelskiego wybiera się około 30 osobowa niezorganizowana grupa kibiców z Chełma. Wcześniej na drodze ustawiono policyjne patrole. W asyście dwóch radiowozów odeskortowano ich do przydzielonego im na stadionie sektora.

W niespełna 10 minut później organizator meczu powiadomił dyżurnego Policji o zakłóceniu porządku przez chuliganów i poprosił o interwencję. Kiedy policjanci zjawili się na stadionie ok. 20 osobowa grupa chełmskich kibiców z założonymi na twarzy kominiarkami wybiegła na murawę boiska w kierunku spokojnych miejscowych kibiców. Krzyczeli i przeklinali, grozili, że zdemolują stadion. Gdy do akcji wkroczyli policjanci, agresja chuliganów wzrosła. Wyzywali zarówno ochroniarzy, jak i interweniujących funkcjonariuszy. Połączone siły Policji i pracowników ochrony doprowadziły do zatrzymania rozwścieczonych pseudokibiców. Jednym z uczestników tego zdarzenia był nieletni, którego oddano pod opiekę matce.

Zaraz po zdarzeniu pięciu z zatrzymanych chuliganów zostało osądzonych w trybie przyśpieszonym i trafiło przed sąd. Oprócz wysokiej kary grzywny w wysokości ok. 4 tys. mają orzeczony zakaz wstępu na stadiony.

Powrót na górę strony