Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje zatrzymani

Data publikacji 07.08.2012

Telefon od zaniepokojonego mieszkańca doprowadził do zatrzymania mężczyzn podejrzewanych o okradanie piwnic. Policjanci ustalili, że sprawcy ukradli sprzęt warty kilkanaście tysięcy złotych. Dwaj mieszkańcy Sosnowca zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

3 sierpnia około godziny 5 rano policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mieszkańca o dziwnej sytuacji jaką zauważył na ulicy. Dwóch mężczyzn prowadziło aż cztery rowery. W związku z podejrzeniem o kradzieżach w rejon zgłoszenia został wysłany patrol. Policjanci zatrzymali podejrzewanych mężczyzn w Krapkowicach w okolicach jednego z marketów w momencie, kiedy ładowali rowery do bagażnika osobowego Audi.

Czynności z zatrzymanymi mieszkańcami Sosnowca, 23-letnim Tomaszem B. i 34-letnim Bartłomiejem Ś. pozwoliły na ustalenie, że mogli się oni włamać do 10 piwnic w rejonie oś. 1000-lecia, z których skradziono 5 rowerów, sprzęt wędkarski i inne wartościowe przedmioty.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymani są prawdopodobnie odpowiedzialni również za włamania do piwnic do jakich doszło dwukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca na osiedlu Sady w Krapkowicach.

Przeszukania, które funkcjonariusze przeprowadzili w miejscu zamieszkania podejrzanych mężczyzn doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych 8 markowych rowerów, skutera elektrycznego, kilkunastu wędek z osprzętem i innych wartościowych przedmiotów. Policjanci już ustalili, że część zabezpieczonych w Sosnowcu rowerów została skradziona na Śląsku.

W związku z rozwojowym charakterem czynności procesowych i koniecznością wykonania przez policjantów jeszcze wielu ustaleń w sprawie innych przestępstw, których mężczyźni mogli się dopuścić, Sąd w Strzelcach Opolskich zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwójki podejrzanych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Krapkowicach / jk)
 

Powrót na górę strony