Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny Policji z Tarnobrzega uratował życie mężczyźnie

Data publikacji 07.08.2012

Dzięki skutecznemu działaniu dyżurnego Policji z Tarnobrzega uratowano życie mieszkańcowi jednej z miejscowości w powiecie tarnobrzeskim, który chciał popełnić samobójstwo. Policjant ustalił adres telefonicznego rozmówcy, wysłał pomoc i utrzymywał kontakt z mężczyzną aż do momentu, kiedy ten został objęty opieką lekarską.

W sobotni wieczór, tuż po 19:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu odebrał telefon od dyspozytorki pogotowia ratunkowego. Z informacji wynikało, że z numerem 999 połączył się mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo.

Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny tarnobrzeskiej komendy połączył się z podanym numerem. Gdy w słuchawce usłyszał głos mężczyzny, poprosił o chwilę rozmowy. Mężczyzna opowiedział o przyczynach swoich problemów i podtrzymywał zamiar odebrania sobie życia. Dyżurny kontynuował rozmowę, próbując ustalić adres zamieszkania rozmówcy. Gdy tylko uzyskał taką informację, natychmiast wysłał na miejsce policyjny patrol podtrzymując cały czas rozmowę z mężczyzną.

Po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce. Jednak mężczyzna wciąż groził, że gdy odjadą odbierze sobie życie. Wówczas dyżurny KMP w Tarnobrzegu skierował na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala na badania.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony