Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy sprawców rozbojów

Data publikacji 08.08.2012

Wydział Kryminalny KSP prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawie serii napadów na zakłady bukmacherskie na terenie Warszawy. Do pierwszego zdarzenia doszło 14 lipca 2012 r. w punkcie przy Alei Solidarności 68, do kolejnego - 16 lipca 2012 roku w punkcie bukmacherskim przy Pasażu Ursynowskim 3. Tego samego dnia przy ulicy Grójeckiej 65 nieznany sprawca napadł na pracownicę kolektury. W uzgodnieniu z prokuraturami publikujemy portrety sprawców. Osoby, które rozpoznają przedstawionych mężczyzn, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KSP. Zapewniamy pełną anonimowość!

Do pierwszego zdarzenia doszło 14 lipca 2012 roku w punkcie przy Alei Solidarności 68. Sprawca, pod pozorem obstawienia zakładów, wszedł do punktu około godziny 17:45, a następnie - wykorzystując, że w środku był tylko pracownik - wyjął ze swojego plecaka nóż kuchenny i, grożąc jego użyciem, zażądał wydania z kasy pieniędzy. Pracownica odsunęła szufladę, z której sprawca zabrał około 2500 złotych. Następnie  schował nóż do plecaka i szybko wyszedł z punktu. Sprawcą był mężczyzna w wieku 30-35 lat, wzrost około 175 cm, średnia budowa ciała, włosy krótkie, niepodgolone, koloru ciemnego, ze sterczącą grzywką, twarz podłużna; ubrany był w granatową koszulkę z krótkim rękawem z logo Euro 2012 i krótkie spodnie.

Do kolejnego zdarzenia doszło 16 lipca 2012 roku w punkcie bukmacherskim przy Pasażu Ursynowskim 3. Sprawca również wypełniał kupony w środku lokalu. Gdy pracownica wyszła ze swojego kantorku, aby zmienić oferty, sprawca podszedł do niej i, grożąc nożem, zażądał wydania pieniędzy. Kobieta uchyliła szufladę, z której napastnik ukradł 900 złotych. Po tym wybiegł na zewnątrz. Sprawcą był mężczyzna w wieku około 25 lat, wzrost 170-180 cm, krępej budowy ciała, włosy krótkie, proste, ciemne, bez zarostu. Ubrany  był w koszulkę z krótkim rękawem z białymi napisami na klatce piersiowej, ciemne spodnie; miał ze sobą białą reklamówkę z logo sklepu Carrefour.

Tego samego dnia przy ulicy Grójeckiej 65 doszło do napadu na pracownicę kolektury. Tuż przed zamknięciem sprawca wszedł do środka i - gdy nikogo już nie było w środku - podszedł do ekspedientki i złapał ją za szyję, a do pleców przystawił nóż. Kazał wydać pieniądze. Kobieta zaczęła się z nim szarpać i sprawca sam wyciągnął z kasetki około 3000 złotych. Sprawcą był mężczyzna w wieku 25-27 lat, wzrost około 170-180 cm, dobrze zbudowany, umięśnione ręce, włosy koloru ciemnego o długości około 2 cm, twarz pełna, okrągła; ubrany był w koszulkę koloru niebieskiego z białymi napisami, spodnie niebieskie jeansowe, miał ze sobą walizkę podróżną na kółkach.

W uzgodnieniu z prokuraturami rejonowymi nadzorującymi poszczególne postępowania publikujemy informacje na temat zdarzeń oraz wizerunki sprawców. Osoby, które rozpoznają przedstawionych na zdjęciach mężczyzn, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji (tel. 22 603-63-13) lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym postępowania (tel. 22 603-83-57). Wszystkim osobom zapewniamy pełną anonimowość.

(KSP / mg)

  • 14 lipca 2012, Aleja Solidarności
  • 16 lipca 2012, Pasaż Ursynowski
  • 16 lipca 2012, Grójecka
Powrót na górę strony