Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niezły magazyn

Data publikacji 08.08.2012

Policjanci z Włocławka przy współpracy z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy i Olsztynie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali różnego rodzaju broń bez wymaganych zezwoleń. W sumie mundurowi zabezpieczyli 44 sztuki. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia.

Włocławscy policjanci na podstawie wspólnych ustaleń z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Olsztynie oraz Bydgoszczy zatrzymali w Brześciu Kujawskim do kontroli renault kangoo. Funkcjonariusze posiadali informacje, że osoby poruszające się tym autem mogą posiadać nielegalną broń. Samochodem podróżowali dwaj mężczyźni: 55-letni mieszkaniec Włocławka i jego 17-letni syn. Podczas sprawdzania auta policjanci znaleźli przedmiot wyglądem przypominający broń palną. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że u jednego z mieszkańców powiatu radziejowskiego może znajdować się tego zdecydowanie więcej. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych 64-letniego mężczyzny ujawnili niezły magazyn. W sumie zabezpieczyli 44 sztuki broni palnej, pneumatycznej oraz różnego rodzaju amunicję.

Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj policjanci doprowadzą ich do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty nielegalnego posiadania broni. Mundurowi wnioskować będą o zastosowanie aresztu wobec dwóch najstarszych zatrzymanych. Natomiast w przypadku 17-latka o zastosowanie policyjnego dozoru. Za nielegalne posiadanie broni kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / jk)

Powrót na górę strony