Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za podpalenie bezdomnego

Data publikacji 08.08.2012

Kryminalni z komisariatu na gdańskim Śródmieściu zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o podpalenie bezdomnego mężczyzny. W wyniku zdarzenia poszkodowany z poparzeniami brzucha i klatki piersiowej trafił do szpitala. 14 i 15-latek staną wkrótce przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 23 lipca około 14:30. Wóczas dyżurny gdańskiej komendy został powiadomiony o podpaleniu mężczyzny, który leżał niedaleko pojemnika na śmieci przy ul. Tobiasza. Jak się okazało, na miejscu widziane były dwie osoby, które  zaraz po zdarzeniu uciekły.

49-letniemu bezdomnemu, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, udzielono natychmiast pomocy lekarskiej. Mężczyzna z poparzeniami brzucha oraz klatki piersiowej trafił do szpitala.

Na podstawie działań operacyjnych kryminalni ze Śródmieścia ustalili, że osobami widzianymi w okolicy miejsca zdarzenia byli dwaj nieletni - 14 i 15-latek. Funkcjonariusze zatrzymali nastolatków na Jarmarku Św. Dominika. Zaraz po zatrzymaniu gimnazjaliści zostali przesłuchani w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Sprawa trafi teraz do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gdańsku.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony