Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w policyjną zasadzkę

Data publikacji 09.08.2012

Mazowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województwa kujawsko pomorskiego zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież tira z ładunkiem wartym 25 tys. euro. Zatrzymani, którzy byli już wcześniej wielokrotnie karani za podobne przestępstwa, tym razem wpadli w zasadzkę przygotowaną przez kryminalnych. Prokuratura Rejonowa w Przysusze już przedstawiła im zarzuty.

Kradzież tira o wartości ponad 300 tys. złotych wraz ładunkiem wartym 25 tys. euro. zgłosił właściciel firmy transportowej w Przysusze, na terenie której kierowca postanowił odpocząć przed dalszą drogą. Ładunek kleju do mebli miał być dostarczony z Niemiec do fabryki znajdującej się w województwie podlaskim. Policjanci z Przysuchy wspólnie z kryminalnymi z KWP Radom, prowadząc śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przysusze, ustalili miejsce postoju kradzionego pojazdu. Do dalszych działań przyłączyli się funkcjonariusze z województwa kujawsko pomorskiego, ponieważ informacje wskazywały, że to na ich terenie zaparkowano samochód. Gdy potwierdzono miejsce postoju tira, policjanci zdecydowali o obserwacji tego miejsca. Z chwilą pojawienia się przy samochodzie dwóch mężczyzn, którzy następnie wsiedli do środka, policjanci przystąpili do zatrzymań. W ręce kryminalnych wpadli mieszkańcy Łodzi w wieku 36 i 46 lat. Jak się okazało, byli oni już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa.

Jak ustalili policjanci, sprawcy włamali się na parking gdzie zaparkowany był tir, wyłamali zamki w dziwach i za pomocą swojego zewnętrznego komputera obeszli zabezpieczenia i uruchomili pojazd. Odzyskany tir wraz z nienaruszonym ładunkiem przekazano właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem mienia znacznej wartości w warunkach recydywy za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na ich bogatą przeszłość kryminalną, śledczy wnioskowali do prokuratury o ich tymczasowe aresztowanie. Wczoraj decyzją sądu zostali zatrzymani w areszcie tymczasowym na 3 miesiące.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.09 MB)

Powrót na górę strony