Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do rzeki

Data publikacji 09.08.2012

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej uratowali 35-letniego mężczyznę, który wpadł do wody. Mężczyzna resztką sił bronił się przed porywającym go prądem rzeki. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Na numer alarmowy dyżurnego Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zadzwonił mężczyzna, z relacji którego wynikało, że w rzece znajduje się mężczyzna zanurzony po szyje w wodzie. Natychmiast o zaistniałym zdarzeniu został powiadomiony patrol Policji, który pojechał we wskazane miejsce. Młodszy aspirant Robert Pasierbek i posterunkowy Krzysztof Kański bez chwili wahania wskoczyli do wody i wyciągnęli na brzeg tonącego mężczyznę.

Z 35-latkiem trudno było nawiązać kontakt. Nie wymagał jednak pomocy medycznej. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przekazali go pod opiekę rodzinie.

Dzięki informacji od mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej oraz szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Apelujemy o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą – warto obserwować warunki pogodowe zanim zdecydujemy się na pływanie. Ponadto przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku nad wodą. Pamiętajmy więc, aby nie pływać po wypiciu alkoholu.

(KWP we Wrocławiu / jk)

Powrót na górę strony