Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w słoiku

Data publikacji 09.08.2012

Narkotyki warte około 80 tysięcy złotych zabezpieczyli kryminalni z Opola. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. 37-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu opolanin został tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

W poniedziałek (6 sierpnia) kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli dwójkę mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie. Opolanie stali przy samochodzie i przekazywali sobie jakiś pakunek. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czym wymienili się mężczyźni, i zatrzymali ich obu do kontroli. Jak się po chwili okazało 37-latek udzielił 32-latkowi narkotyków. W worku było 30 gramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali 37-letniego Artura G. oraz 32-letniego Janusza G. i przewieźli ich do komendy.

W toku dalszych czynności kryminalni sprawdzili także mieszkania podejrzewanych. U 37-latka ujawnili słoik, a w nim 361gramów amfetaminy. Ponadto zabezpieczyli również 3,5 grama marihuany. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 80 tysięcy złotych.

Janusz G. jest znany opolskim policjantom i był już wcześniej karany za oszustwo.

Wczoraj (8 sierpnia) mężczyźni usłyszeli zarzuty. Artur G. odpowie za posiadanie narkotyków w znacznej ilości, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast Janusz G. usłyszał zarzut posiadania 30 gramów amfetaminy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po południu, decyzją sądu 37-latek został tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a wobec 32-latka zastosowano dozór Policji.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony