Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzali do handlu skradzione auta

Data publikacji 09.08.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną już czwartą osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do handlu skradzionych pojazdów. Do chwili obecnej funkcjonariusze odzyskali 23 samochody utracone na terenie Niemiec.

Do zatrzymania kolejnej osoby w sprawie wprowadzania do handlu samochodów pochodzących z kradzieży doszło na terenie Wielkopolski. 29-letni wielkopolanin podejrzany o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do handlu, przy pomocy sfałszowanych dokumentów, skradzionych na terenie Niemiec pojazdów, wpadł w ręce funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W tej sprawie do chwili obecnej zatrzymano łącznie czterech mężczyzn podejrzanych o udział w grupie. Pierwsze zatrzymania miały miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku. Policjanci zabezpieczyli do tej pory 23 skradzione auta o wartoścli blisko 1 mln zł. Ustalane są kolejne osoby zamieszane w przestępczy proceder, niewykluczone są też dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony