Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w skradzionym volvo

Data publikacji 09.08.2012

Kilkanaście minut po kradzieży volvo z ul. Berneńskiej na Pradze Południe śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. Wszyscy, w tym kierujący, byli pijani. Samochód szybko trafił do właściciela, a mężczyźni do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszą zarzuty kradzieży. Jeden z nich odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu sądowego. Policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie.

Śródmiejski patrol tuż po 22.15 otrzymał sygnał, że Al. Jerozolimskimi jedzie volvo, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Kiedy mundurowi zaczęli szukać opisanego samochodu, dotarła do nich informacja, że z ul. Berneńskiej (Praga Pd) skradzione auto tej marki. Policjanci szybko skojarzyli fakty i zatrzymali volvo do kontroli na ul. Koszykowej.

W aucie było trzech mężczyzn, Jakub W. (22 l.), Krzysztof S. (33 l.) i Piotr D. (37 l.). Wszyscy mężczyźni, w tym kierujący Jakub W., byli nietrzeźwi. Trafili do komendy przy ul. Wilczej. Kierujący autem miał w organizmie 1,34 promila, jego koledzy – 3,1 i 2,6. Noc spędzili więc w izbie wytrzeźwień. Auto po kilkudziesięciu minutach trafiło do prawowitego właściciela.

Jakub W. jest dobrze znany policjantom. Ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który złamał, kierując autem pod wpływem alkoholu. Ma na swoim koncie również kradzieże i inne przestępstwa. Dwaj pozostali mężczyźni również byli wielokrotnie notowani za włamania i kradzieże. Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Policjanci z Pragi Południe wnioskować będą o ich tymczasowe aresztowanie.

KSP / jk

Powrót na górę strony