Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzowscy kryminalni likwidują plantację

Data publikacji 09.08.2012

Efektem pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego gorzowskiej komendy było zlikwidowanie nielegalnej plantacji marihuany, która uprawiana była w donicach na kukurydzianym polu. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymano 4 osoby mogące mieć związek z tym procederem.

W dwudniową realizację (7-8 sierpnia 2012 roku), przeprowadzoną w powiecie żagańskim, zaangażowanych było blisko 15 policjantów. Ich działania wspierane były intensywną pracą operacyjną kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dzięki nim możliwe było ujawnienie w kukurydzianym polu ponad 200 krzewów marihuany. Pozostałe 100 znajdowało się w pobliskich pomieszczeniach gospodarczych.

„Plantatorzy” zadbali o dobre warunki wegetacji nielegalnych roślin. Wszystkie krzewy znajdowały się bowiem w donicach. Były nawadniane, o czym świadczą doprowadzone do nich szlauchy. Te, które ujawniono w pomieszczeniach gospodarczych, były dodatkowo oświetlane zestawem lamp.

Szacuje się, że z zabezpieczonych krzewów można by uzyskać nawet 15 kg suszu o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona zł.

4 osoby, które mogły mieć związek z tym procederem, zostało zatrzymanych przez gorzowskich kryminalnych. Troje z nich to rodzina z powiatu żagańskiego - małżeństwo w wieku 55 oraz 52 lat oraz ich 30-letni syn. Ostatnim zatrzymanym jest 29-latek, również z tego powiatu.

Z uwagi, że prowadzone postępowanie ma status śledztwa, jeszcze dziś zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, aby złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / jk)
 

Film Gorzowscy kryminalni likwidują plantację

Opis filmu: marihuana, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Gorzowscy kryminalni likwidują plantację (format flv - rozmiar 10.01 MB)

Powrót na górę strony