Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedziały za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie na imprezach masowych

Data publikacji 09.08.2012

Zakazu wstępu na wszelkie imprezy masowe na terenie RP oraz mecze piłki nożnej poza terytorium polski na okres 2 lat, 6 miesięcy ograniczenia wolności ze świadczeniem pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Taki wyrok usłyszały 18- i 21-latka, które odpowiedziały przed sądem za naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa na imprezach masowych.

Wczoraj (08.08) bydgoscy policjanci doprowadzili do sądu dwie nastolatki, które zostały zatrzymane we wtorek (07.08) na terenie stadionu przy ul. Sportowej. 18- i 21-latka przed rozpoczęciem meczu żużlowego zostały zatrzymane przez pracowników ochrony, gdy wnosiły na teren, gdzie odbywała się impreza sportowa środki pirotechniczne, race. Nastolatki w ten sposób złamały przepisy z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Sąd na wniosek prokuratury po rozpoznaniu sprawy w trybie przyspieszonym, wydał wyrok. Obie mają zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na terenie RP oraz mecze piłki nożnej poza terytorium polski na okres 2 lat, 6 miesięcy ograniczenia wolności ze świadczeniem pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie oraz przepadek zabezpieczonych dowodów rzeczowych.

Ponadto w przyszły wtorek (14.08) przed sądem stanie inny zatrzymany w tym samym dniu na terenie stadionu. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do poleceń pracowników ochrony, wszczynanie awantury oraz usiłowanie opuszczenia sektora gości, co również narusza przepisy ustawy. Jest to już kolejny przykład osób, które poniosły konsekwencje za nieprzestrzeganie znowelizowanych niedawno przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony