Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli 28 samochodów i 7 samolotów

Data publikacji 09.08.2012

Policjanci zlikwidowali „dziuplę samochodową”, zabezpieczyli 28 pochodzących z kradzieży samochodów oraz 7 samolotów. Tyle tylko, że łupy to zabawki, a sami złodzieje mają po 8 lat. Dzieci ujęte zostały przez pracowników ochrony marketu. Wpadły kiedy wynosiły ze sklepu schowane pod ubraniami miniaturowe samoloty. Jak ustalili policjanci z Łasku, to nie była pierwsza kradzież tego duetu. Wcześniej chłopcy skradli 28 samochodów-resoraków i słodycze.

 W środę, 8 sierpnia przed godz. 14.00, dyżurny łaskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Natychmiast pod wskazany adres pojechali funkcjonariusze. Nie kryli zdziwienia, gdy ochroniarze przekazali w ich ręce dwóch 8-letnich mieszkańców Łasku, którzy chcieli wyjść ze sklepu, nie płacąc za 7 miniaturowych samolotów. Wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na ponad 80 złotych. Towar w nienaruszonym stanie powrócił na sklepowe półki.

W rozmowie z policjantami chłopcy przyznali się, że od kilku dni przychodzili do marketu i kradli też inne zabawki oraz słodycze. Wskazali stróżom prawa, gdzie przechowują łupy. W pobliżu miejsca zamieszkania, pod stertą kamieni, zrobili „dziuplę samochodową” Tam ukryli 28 miniatur samochodów, tzw. resoraków, oraz część słodyczy. Jak sami powiedzieli, kradli bo chcieli się pobawić. Chłopcy zostali przekazani rodzicom, a policjanci o całej sytuacji poinformują sąd rodzinny.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony