Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej recydywista tymczasowo aresztowany

Data publikacji 10.08.2012

Myszkowscy policjanci wpadli na trop 22-latka, podejrzanego o kilkanaście kradzieży i włamań dokonanych głównie na terenie powiatu myszkowskiego i w okolicznych miejscowościach. Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w Zabrzu. Na podstawie zgromadzonego przez myszkowskich śledczych materiału dowodowego sąd zadecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

Poszukiwany przez myszkowskich policjantów 22-letni mieszkaniec Żarek wpadł w ręce stróżów prawa w Zabrzu. Śledczy w trakcie realizacji sprawy ustalili, że ma on na swoim koncie co najmniej 14 kradzieży i włamań dokonanych w ciągu ostatnich miesięcy na terenie powiatu myszkowskiego oraz Zawiercia. Łupem złodzieja padały głównie butle gazowe oraz pieniądze, skradzione z terenu prywatnych firm, sklepów oraz domów mieszkalnych.

Mężczyzna ma bogatą przeszłość kryminalną, wcześniej odsiadywał już wyroki za przestępstwa przeciwko mieniu. Wszystkie czyny, których dopuścił się obecnie, popełnił w tzw. recydywie oraz w okresie warunkowego przedterminowego zwolnienia z zakładu karnego. Na zatrzymanym ciąży jeszcze jeden zarzut. Pod koniec lipca tego roku na granicy powiatu myszkowsko-będzińskiego potrącił umundurowanego policjanta, gdy ten usiłował zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Wówczas funkcjonariusz użył broni, aby udaremnienić jego ucieczkę. Mężczyzna zdołał jednak uciec i do chwili zatrzymania ukrywał się przed stróżami prawa.

W efekcie za swoją przestępczą działalność usłyszał prokuratorskie zarzuty. Wczoraj sąd na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez myszkowskich śledczych zadecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony