Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwała go polska i niemiecka Policja. Został zatrzymany

Data publikacji 10.08.2012

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi Cezarego K. Mężczyzna, działając w grupie przestępczej, której członkowie zostali zatrzymani w połowie lipca br. na terenie Warszawy, ma na swoim przestępczym koncie m.in. włamania, kradzieże, wymuszenia rozbójnicze, czynną napaść na funkcjonariusza. 37-latek w swojej przestępczej działalności nie ograniczał się tylko do terenu naszego kraju, działał również w Niemczech. Tamtejsza Policja wydała za Cezarym K. Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na co dzień zajmujący się poszukiwaniem osób podejrzanych o najcięższe kategorie przestępstw, tym razem zajęli się sprawą Cezarego K.

Mężczyzna odsiedział już w zakładach karnych blisko 10 lat. Niestety, po przedterminowym zwolnieniu, 37-latek powrócił do przestępczej działalności. Mężczyzna od 30 marca br. był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Ostródzie.

Mieszkaniec Morąga, działając w grupie przestępczej, której członkowie zostali zatrzymani w połowie lipca br. na terenie Warszawy, specjalizował się głównie we włamaniach do mieszkań na terenie całego kraju, z których kradł pieniądze i biżuterię. Na swoim przestępczym koncie ma on również wymuszenia rozbójnicze oraz czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Cezary K. w swojej działalności nie ograniczał się tylko do terenu naszego kraju, działał również w Niemczech. Tamtejsza Policja wydała za nim Europejski Nakaz Aresztowania za uszkodzenie ciała oraz rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. 37-latek miał napaść na jednego z tamtejszych jubilerów i ukraść biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 200 tysięcy euro.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowychm pracując nad tą sprawą (zbierając i na bieżąco weryfikując informacje dotyczące poszukiwanego) ustalili miejsce, w którym mógł on przebywać. Kryminalni „odwiedzili” 37-latka na jednym z kempingów pod Mrągowem. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony „wizytą” funkcjonariuszy, gdyż nie spodziewał się, że namierzą go właśnie na Mazurach. Cezary K. został zatrzymany, już wkrótce trafi ponownie do zakładu karnego.

(KWP w Olsztynie / jk)

Powrót na górę strony