Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza pomoc dzielnicowego

Data publikacji 10.08.2012

Dzięki zdecydowaniu, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy oraz współpracy policjantów z warszawskiego metra z funkcjonariuszami z mokotowskiej komendy, udało się pomóc mężczyźnie, który wczoraj zasłabł na schodach metra. Całą akcja kierował dzielnicowy z mokotowskiej komendy. St. sierż. Bartosz Kubel najpierw przywrócił funkcje życiowe, a potem otoczył opieką poszkodowanego, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Do zdarzenia doszło w okolicach godziny 22.00 na jednej ze stacji warszawskiego metra. Policjanci zostali zaalarmowani przez pasażerów, iż na schodach wejściowych leży mężczyzna, prawdopodobnie nieprzytomny. Okazało się, że wskutek upadku ze schodów stracił przytomność.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Ciężar całej akcji wziął na siebie st. sierż. Bartosz Kubel, dzielnicowy z mokotowskiej komendy. Mundurowy, który niedawno skończył szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, natychmiast rozpoczął akcję reanimacyjną. Wykorzystał do tego defibrylator znajdujący się na stacji metra.

Przez kilka minut, do czasu przyjazdu karetki pogotowia, st. sierż. Bartosz Kubel z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem prowadził czynności zmierzające do przywrócenia tętna i oddechu. Poszkodowany z przywróconymi podstawowymi funkcjami życiowymi został przekazany w ręce załogi z Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna.

(KSP / jk)

Powrót na górę strony