Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się policyjna krew

Data publikacji 10.08.2012

Mazowieccy policjanci ponownie oddali krew. Tym razem było to 14 litrów. Funkcjonariusze wspomogli akcję Caritasu. Część oddanej krwi trafi także do sierż. Krzysztofa Lisieckiego z I Komisariatu KMP w Łodzi, który przeszedł wielogodzinną operację ratującą życie, a obecnie przebywa na OIOM-ie jednego z łódzkich szpitali.

Była to już trzecia w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Tym razem krwiodawcy wspomogli akcję Caritasu. Jak zawsze zbiórka krwi została zorganizowana przez NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego. Ten drogocenny dar oddało tym razem 31 osób. Funkcjonariusze zarejestrowali się też jako potencjalni dawcy szpiku.

Chętni by oddać swoją krew zbierali się przy Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu od rana. Jako pierwsi, jak zawsze, krew oddali asp. sztab. Rafał Kruk i asp. sztab. Robert Król z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego.

Wśród oddających krew znaleźli się także zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz i insp. Janusz Stępniak, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz całe szefostwo KP I w Radomiu.

Podczas zbiórki zebrano 14 litrów krwi. Tym razem krwiodawcy wspomogli akcję Caritasu „Podaruj kroplę miłości”, a także sierż. Krzysztofa Lisieckiego z I Komisariatu KMP w Łodzi, który przeszedł wielogodzinną operację ratującą życie, a obecnie przebywa na OIOMIE jednego z łódzkich szpitali.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony