Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udzielił pomocy przez telefon

Data publikacji 13.08.2012

Zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej uratował życie 3- tygodniowemu chłopcu. Telefonicznie instruował matkę, co ma robić, aby udrożnić drogi oddechowe noworodka, który zakrztusił się w trakcie karmienia, jednocześnie powiadomił pogotowie ratunkowe. Chłopczyk trafił na szpitalny odział ratunkowy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj po godzinie 20. zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej st. sierż. Ireneusz Borowiec odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która poinformowała, że w trakcie karmienia, jej trzytygodniowy syn zakrztusił się i przestał oddychać. Przestraszona i zdenerwowana młoda matka wzywała pomocy. Po tym dramatycznym przekazie zastępca dyżurnego zaczął instruować, co ma robić, aby przywrócić dziecku oddech. Matka przez słuchawkę na bieżąco informowała dyżurnego co się dzieje z dzieckiem i krok po kroku wykonywała polecenia policjanta. Jednocześnie przez drugi telefon dyżurny wezwał pod wskazany adres pogotowie.

Profesjonalne dyspozycje dyżurnego spowodowały, że dziecko zaczęło oddychać. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Kielcach / mw)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 3.4 MB)

Powrót na górę strony