Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczestniczyliśmy w obchodach żołnierskiego święta

Data publikacji 15.08.2012

Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza stanowiła główny punkt obchodów święta Wojska Polskiego. Na pl. Piłsudskiego w Warszawie obecni byli przedstawiciele Policji na czele z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim. Wszystkim żołnierzom składamy życzenia pomyślności i sukcesów.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest co roku 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej stoczonej 92 lata temu podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Środowe obchody rozpoczęły się tuż po godz. 8 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego koło Belwederu, gdzie prezydent Bronisław Komorowski złożył wieniec. O godz. 8.30, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, odbyła się msza św. za ojczyznę i Wojsko Polskie, którą odprawił bp Józef Guzek, a o godz. 10.30 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się uroczystość wręczenia przez prezydenta orderów i odznaczeń państwowych oraz nominacji generalskich.

Głównym punktem obchodów była uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza połączona z apelem pamięci oraz składaniem kwiatów. Rozpoczęła się ona w południe. Ci, którzy na pl. Piłsudskiego przyszli pół godziny wcześniej, mogli posłuchać koncertu i zobaczyć pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry wojskowej. Podczas uroczystość miał miejsce salut 12 salw armatnich, zakończyła się ona defiladą pododdziałów reprezentacyjnych.

W obchodach święta Wojska Polskiego uczestniczyli  przedstawiciele Policji na czele z I Zastępcą Komendanta Głównego nadinsp. Krzysztofem Gajewskim.

mg

Powrót na górę strony
Polska Policja