Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

41-latka okradała starsze osoby - była poszukiwana 8 listami gończymi

Data publikacji 16.08.2012

Elbląscy i olsztyńscy policjanci, pracując nad sprawą kradzieży, które miały miejsce m.in. w czerwcu w Elblągu, a poszkodowanymi były przede wszystkim osoby starsze, ustalili i zatrzymali 41-latkę podejrzaną o te przestępstwa. Zarzuca się jej popełnienie kilku kradzieży, podczas których - podając się za pracownika opieki społecznej - wchodziła do mieszkań osób starszych i okradała je. Policjanci wspólnie z prokuraturą skierowali wniosek o tymczasowe aresztowanie Marii P. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana kobieta przebywała w Częstochowie - to stamtąd przywieźli ją do Elbląga policjanci. W mieszkaniu Anny S., bo takich danych używała kobieta, znaleziono m.in. telefon komórkowy pochodzący z kradzieży, która miała miejsce w Elblągu. Kobieta twierdziła, że nigdy nie była w tej okolicy, co więcej twierdziła, że to pomyłka.

Zgodnie z tym, co ustalili policjanci, praktycznie wszystko, co mówiła 41-latka, było kłamstwem. Została ona okazana osobom, u których była w mieszkaniu, podając się za pracownika socjalnego – osoby te rozpoznały ją jako tę, która je okradła. Kobieta w dalszym ciągu nie przyznawała się. Z uwagi na fakt, że nie miała ona przy sobie dokumentów, funkcjonariusze postanowili potwierdzić jej tożsamość na urządzeniu do identyfikacji daktyloskopijnej. Okazało się, że podająca się za Annę S. kobieta w rzeczywistości jest Marią P., która jest poszukiwana 8 listami gończymi przez prokuratury w kilku miastach na terenie kraju. Zarzuca się jej okradanie osób starszych metodą „na pracownika socjalnego”, a także oszustwa na duże kwoty pieniędzy.

Kobieta usłyszała już zarzuty. 41-latka nie przyznała się do winy. Policjanci wspólnie z prokuratorem złożyli do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. Za oszustwa i kradzież kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, co oznacza, że kobieta może usłyszeć kolejne zarzuty.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony