Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w Szwecji

Data publikacji 20.08.2012

38-letni Rafał S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi za uszkodzenie ciała i mienia. Aby uniknąć kary uciekł za granicę. Dzięki współpracy policjantów z Kołobrzegu, KGP i Szwecji został zatrzymany w Uppsala. Teraz czeka na ekstradycję do Polski. Tu odpowie za popełnione przestępstwa.

Policjanci z komendy powiatowej w Kołobrzegu prowadzili poszukiwania 38-letniego Rafała S. Mężczyzna miał na swoim koncie uszkodzenia ciała i mienia i aby uniknąć kary postanowił ulotnić się z kraju. Jednak funkcjonariusze nie odpuścili i cały czas sprawdzali różne tropy dotyczące tej sprawy. W końcu, dzięki pracy operacyjnej ustalili, że 38-latek może przebywać na terenie Szwecji w Uppsala. Wtedy właśnie skontaktowali się z funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BK KGP. Ci z kolei podjęli współpracę z policjantami ze Szwecji i przekazali im wszystkie niezbędne informacje i materiały dotyczące Rafała S.

Dzięki tym danym Szwedzi ustalili dokładny adres pobytu 38-latka. Jak się okazało, za kryjówkę posłużył mu dom jego brata bliźniaka. Mężczyzna był bardzo ostrożny, w domu bywał tylko wieczorami. Zdarzyło się kilka razy, że był legitymowany przez lokalnych funkcjonariuszy, ale wtedy posługiwał się dokumentami brata. To jednak nie zmyliło czujności polskich i szwedzkich policjantów. Kiedy Szwedzi zapukali do domu i sprawdzili dane 38-latka mieli stuprocentową pewność, że zatrzymują właściwą osobę, bowiem Rafał S. miał kilka tatuaży, jego brat nie posiadał ich wcale.

Mężczyzna został natychmiast przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz oczekuje na ekstradycję do Polski.

kj

Powrót na górę strony