Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany handlarz pirackimi płytami

Data publikacji 17.08.2012

Dąbrowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 56-latka podejrzanego o handel pirackimi nagraniami. Śledczy zabezpieczyli blisko 5,5 tys. płyt CD, DVD oraz kaset VHS. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o prawie autorskim. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KMP w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 56- latka, który handlował nielegalnie skopiowanymi filmami. Jak ustalili śledczy, mężczyzna sprzedawał kopiowane przez siebie nagrania głównie znajomym. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy pirackich płyt CD, DVD, kaset VHS oraz komputery i sprzęt, na których podejrzany kopiował filmy.

Badaniem zabezpieczonych nośników zajmie się teraz biegły, co pozwoli ustalić, kto jest właścicielem praw autorskich i jakie są straty. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o prawie autorskim, dotyczące handlu nielegalnie skopiowanymi filmami.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Stróże prawa zabezpieczyli u podejrzanego mienie wartości ponad 80 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/ jk)
 

Powrót na górę strony