Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Producent metamfetaminy w areszcie

Data publikacji 18.08.2012

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zlikwidowali kolejną linię produkcyjną metamfetaminy i zatrzymali jedną osobę. Za wytwarzanie, przetwarzanie albo przerabianie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Funkcjonariusze, prowadząc działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej polegającej na produkcji i obrocie środkami odurzającymi, ustalili, że na terenie powiatu zgorzeleckiego produkowane są narkotyki w postaci metamfetaminy. Po wejściu do jednego z domów na terenie powiatu zgorzeleckiego, policjanci ujawnili linię produkcyjną. Zabezpieczono aparaturę, prekursory oraz inne substancje służące do produkcji narkotyku.

W tej sprawie na miejscu zatrzymano jedną osobę, wobec której Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za wytwarzanie, przetwarzanie albo przerabianie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony