Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pocisk moździerzowy w plecaku

Nietypowe zgłoszenie otrzymał w minioną sobotę dyżurny Policji w Głubczycach. Dzwoniący mężczyzna oświadczył, że właśnie niesie w plecaku pocisk moździerzowy. Policjanci zabezpieczyli znalezisko, którym następnie zajęli się saperzy.

W minioną sobotę, około godziny 17:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach odebrał telefoniczną informację od mężczyzny, który twierdził, że właśnie przenosi pocisk moździerzowy w plecaku.

Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol. Jak ustalili policjanci, 52-letni mieszkaniec Głubczyc rzeczywiście przenosił w plecaku zardzewiały pocisk moździerzowy. Ponadto miał przy sobie 12 skorodowanych nabojów karabinowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko i powiadomili saperów.

Jak się okazało 52-latek przenoszący to niebezpieczne znalezisko był nietrzeźwy - miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli kolejne 10 sztuk naboi. 52-latek oświadczył rozmawiającym z nim policjantom, że pocisk moździerzowy znalazł.

Szczegóły tej sprawy wyjaśniają policjanci z Głubczyc. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / pt)

Powrót na górę strony