Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzewany o przestępstwo seksualne

Data publikacji 20.08.2012

Kieleccy policjanci zatrzymali 16-latka, który podejrzewany jest o napad na kobietę i próbę jej zgwałcenia. Podczas zdarzenia sprawca posługiwał się nożem. Nastolatek za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc na jednym z kieleckich osiedli. Do idącej ulicą kobiety podszedł młody mężczyzna. Zaatakował ją nożem i próbował zgwałcić. Kielczance udało się oswobodzić i uciec do domu. Kobieta nie zawiadomiła o tym zdarzeniu policjantów.

W niedzielę rano, kiedy ponownie została zaatakowana przez tego samego mężczyznę, zdecydowała się powiadomić stróżów prawa.

Na miejsce zgłoszenia natychmiast udali się kieleccy policjanci. Chwilę po tym, mundurowi zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec Kielc, który wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Nastolatek w chwili zatrzymania był trzeźwy. Policjanci znaleźli przy nim scyzoryk, którym prawdopodobnie posłużył się w czasie napadu. W komisariacie próbował także wprowadzić w błąd policjantów co do swojej tożsamości.

Młody kielczanin noc spędził w policyjnej izbie dziecka. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd rodzinny.

Obecnie policjanci sprawdzają czy młody sprawca ma związek z innymi podobnymi przestępstwami dokonanymi na terenie Kielc.

(KWP w Kielcach / mj)
 

Powrót na górę strony