Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci w bagażniku

Data publikacji 20.08.2012

Policjanci z Prudnika zatrzymali do kontroli BMW, którym 44-letnia kobieta przewoziła w bagażniku dwóch chłopców. Kobieta kierująca samochodem ukarana została mandatem w wysokości 200 złotych, a jej konto zasiliły punkty karne.

W minioną sobotę, około godziny 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Prudniku otrzymał telefoniczną informację o dzieciach przewożonych w bagażniku BMW. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał w Racławicach Śląskich BMW kombi kierowane przez 44-letnią kobietę. Razem z nią w samochodzie podróżowało jeszcze trzech mężczyzn. Policjanci poprosili kierującą, by otworzyła bagażnik. Początkowo kobieta tłumaczyła, że nie może go otworzy gdyż zaciął się zamek. Jednak po ponowieniu przez policjantów prośby otworzyła tylne drzwi pojazdu. Pod zasłonką bagażnika policjanci ujrzeli dwóch leżących chłopców w wieku 12 i 14 lat.

44-latka tłumaczyła policjantom, że zdecydowała się na przewiezienie dzieci w bagażniku, gdyż jest bardzo późno i chciała wszystkich na raz zabrać z festynu. Od policjantów dowiedziała się, że taki sposób przewożenia osób w samochodzie jest nie tylko nieodpowiedzialny i niebezpieczny, ale także zabroniony. Została ukarana grzywną w wysokości 200 złotych a jej konto zasiliły 2 punkty karne.

Po tej interwencji dzieci zostały przewiezione do domu siedząc w kabinie samochodu, a dwaj dorośli pasażerowi BMW poczekali na kolejny kurs.

(KWP w Opolu / pt)

Powrót na górę strony