Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradała starsze osoby

Data publikacji 21.08.2012

Legniccy policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która - podając się za pracownika ośrodka pomocy społecznej - wprowadzała w błąd i okradała starsze osoby. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 39-letnią kobietę podejrzaną o okradanie osób starszych. Jak ustalili policjanci, sprawczyni wybierała swoje ofiary wśród klientów aptek lub na targowiskach miejskich i w okolicach cmentarza. Zawsze były to osoby w wieku 70-80 lat.

Przedstawiała się jako pracownik MOPS-u i oferowała pomoc w zaniesieniu zakupów do domu. W trakcie rozmowy informowała o możliwości udzielenia pomocy w uzyskaniu dofinansowania do zakupu leków. Kiedy znajdowała się w mieszkaniach osób poszkodowanych, prosiła o pokazanie dokumentów potrzebnych do załatwienia dofinansowania i zrobienie kawy. Po odwróceniu uwagi właścicieli mieszkań kradła pieniądze i uciekała.

Zatrzymanej udowodniono do tej pory pięć tego typu przestępstw dokonanych w okresie ostatnich dwóch miesięcy. Kradła pieniądze w kwotach od 800 do 1500 zł. Policjanci nie wykluczają, że osób poszkodowanych jest znacznie więcej.

Decyzją Sądu zatrzymana legniczanka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / jk)
 

Powrót na górę strony