Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemyt narkotyków do Norwegii udaremniony

Data publikacji 21.08.2012

Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wywieźć z kraju ponad kilogram marihuany. Szczecinianin został ujęty przez przewoźnika firmy, którego obawy wzbudziła podejrzana paczka. 57-latek usłyszał już dwa zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Szczecinie. Do przewoźnika jednej z firm podszedł 57-letni mężczyzna, który powiedział, że chce nadać do Norwegii paczkę z żywnością. Przyjmującego zlecenie zdziwiła niska waga paczki. Poinformował zatem mężczyznę, że sprawdzi co jest w środku. Po otwarciu paczki okazało się, że nie ma tam żadnej żywności, są za to narkotyki.

57-latek zaczął uciekać. Nie oddalił się jednak zbytnio, bo został ujęty przez przewoźnika, który przekazał mężczyznę wezwanym na miejsce zdarzenia policjantom. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Zabezpieczono ponad kilogram marihuany.

Podejrzany usłyszał wczoraj dwa zarzuty. Jeden z nich dotyczył posiadania znacznej ilości środków odurzających, drugi natomiast związany jest z usiłowaniem wywozu z terenu Polski znacznej ilości środków odurzających.

Mieszkaniec Szczecina był już wcześniej karany za przestępstwa związane z narkotykami. Dziś o jego losie ma zadecydować sąd. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań

(KWP w Szczecinie / mj)
 

Powrót na górę strony