Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziupla samochodowa zlikwidowana

Data publikacji 22.08.2012

W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy z Urzędu Celnego w Świecku i policjantów z Rzepinia, Dębna oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie na terenie Dębna zlikwidowano dziuplę samochodową, w której zabezpieczono części od co najmniej 10 kradzionych pojazdów na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Świecku wczoraj zatrzymali 27-latka, który w samochodzie przewoził silniki samochodowe skradzione na terenie Niemiec. Mężczyzna został przekazany policjantom z Rzepina. Jak się okazało, 27-latek jest mieszkańcem Dębna. W związku z tym funkcjonariusze z Rzepina zwrócili się do mundurowych z Dębna o przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanego. Policjanci przeszukali je, jednak nie znaleźli tam  żadnych przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub służących do jego popełnienia.

Jednak kryminalni z Myśliborza i Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie już wcześniej mieli informacje, że 27-latek na terenie Dębna wynajmuje garaż. W związku z tym udali się również tam. Podczas przeszukania odnaleźli w garażu części samochodowe pochodzące od co najmniej 10 samochodów - głównie są to części pochodzące od volkswagenów. Po sprawdzeniu tych elementów okazało się, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Pierwszy z nich został utracony w kwietniu br. a ostatni w sierpniu. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazły się również urządzenia, które prawdopodobnie służyły do rozkodowywania i odpalania aut.

Teraz materiały trafią do policjantów z Słubic, którzy prawdopodobnie jeszcze dziś złożą do prokuratury wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27-latka. Za kradzież pojazdu przez włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności , a za paserstwo do 5.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Szczecinie / mg)
 

Powrót na górę strony