Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji

Data publikacji 22.08.2012

W Grudziądzu uroczystą inauguracją rozpoczął się 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji, w którym uczestniczyć będzie ok. 500 policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych.

66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji jest imprezą motorowo-turystyczną, ale także sportową. Gromadzi policjantów uprawiających sporty motorowe z różnych krajów Europy, by dać im możliwość wymiany poglądów oraz aby promować wzajemne porozumienia ponad granicami. Do uczestnictwa w zlocie uprawnieni są wszyscy pracownicy policji, straży celnej, wojsk ochrony pogranicza, służby więziennej, żandarmerii wojskowej, jak i członkowie stowarzyszeń sportowych tych organizacji.

W przygotowanie zlotu włączył się Prezydenta Miasta Grudziądza, władze samorządu województwa i oczywiście policjanci z Grudziądza i komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. W uroczystości otwarcia uczestniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Szef kujawsko-pomorskich policjantów w asyście kompani honorowej i pocztu sztandarowego KWP w Bydgoszczy i orkiestry reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Barwny korowód policjantów z flagami państw, z których przyjechali uczestnicy zlotu o godz. 18:00 uroczyście wmaszerował na rynek Grudziądza. Otwarcie tej imprezy to dopiero początek atrakcji przygotowanych również dla mieszkańców Grudziądza, ale przede wszystkim tych, którzy przybyli na 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Film 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji

Opis filmu: zlot, sporty motorowe, służby mundurowe

Pobierz plik 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji (format mp4 - rozmiar 16.02 MB)

Powrót na górę strony