Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 3 kilogramy marihuany

Data publikacji 22.08.2012

Funkcjonariusze z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej 240 tys. złotych. Teraz mężczyźnie grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

21 sierpnia 2012 roku około godziny 3.30 na numer alarmowy policji zadzwoniła kobieta, która poprosiła o interwencję, gdyż znajomy nie chciał wypuścić jej z mieszkania. Kiedy policjanci zapukali, drzwi otworzył 29-letni mężczyzna. W lokalu tym również przebywała kobieta, która zwróciła się o pomoc. Funkcjonariusze w mieszkaniu wyczuli wyraźny zapach palonej marihuany. W związku z tym postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie posiada narkotyków. Okazało się, że 29-latek posiadał przy sobie kilka porcji marihuany, a w mieszkaniu ukrył kilka foliowych worków z zawartością tego narkotyku. W sumie zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej 240 tys. złotych. Narkotyki ukryte były w komodzie oraz za łóżkiem.

Obecnie funkcjonariusze ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają, czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / jk)
 

Powrót na górę strony