Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie zatrzymanie podejrzanych o rozboje

Data publikacji 22.08.2012

Szybka reakcja gorzowskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozbojów. Dalsza praca policjantów pozwoliła na przedstawienie im zarzutów oraz ustalenia osób przechowujących skradzione w wyniku tego zajścia przedmioty. Dwóch z nich znajduję się już w areszcie.

O niezbyt rozważnym wyborze formy spędzania piątkowej nocy (18/19 sierpnia) możemy mówić w przypadku trzech gorzowian w wieku od 27 do 34 lat. Tuż przed północą w Parku Wiosny Ludów podeszli oni do dwóch siedzących na ławce młodych mężczyzn. Po uprzednim uderzeniu jednego z nich zabrali jego telefon komórkowy oraz 300 złotych. Stosując groźby zmusili również jego kolegę do oddania należącego do niego telefonu. Sprawcy oddalili się w kierunku biblioteki.

Najwyraźniej mężczyźni ci nie byli zaspokojeni bezprawnie zdobytym łupem, bowiem po dwóch godzinach wrócili do parku. I tym razem nie mieli dobrych zamiarów. Do spacerującego alejkami 31-latka podbiegli i uderzyli go pięścią w twarz, kradnąc jego telefon komórkowy. Żaden z pokrzywdzonych nie zdecydował się w tym czasie powiadomić Policji o zaistniałych zdarzeniach.

Do przełomowego momentu doszło nad ranem. Około godziny 4.00 pokrzywdzony zdarzeniem 31-latek wracając przez Park Wiosny Ludów zauważył swoich oprawców. Tym razem skontaktował się z oficerem dyżurnym gorzowskiej komendy, który niezwłocznie skierował we wskazane miejsce patrol Policji. Już po kilku chwilach mogliśmy mówić o zatrzymaniu trzech mężczyzn, którzy zostali osadzeni.

Nazajutrz (19 sierpnia) do gorzowskiej komendy zgłosił się kolejny z pokrzywdzonych. Policjanci szybko powiązali ze sobą te dwa zdarzenia, a zebrane przez nich dowody pozwoliły na przedstawienie całej trójce udziału w rozbojach. Dzięki dalszej pracy policjantów z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu KMP w Gorzowie Wlkp. możliwe było również zatrzymanie dwóch kolejnych osób - kobiety i mężczyzny w wieku 30 lat, którzy przechowywali skradzione przedmioty.

Jakby tego było mało gorzowscy policjanci w ich mieszkaniach ujawnili kolejne fanty, które pochodziły z innych przestępstw dokonanych na terenie miasta. Dwóch podejrzanych o rozbój mężczyzn już znajduje się w areszcie. Wobec trzeciego z nich oraz dwojga paserów zastosowano policyjny dozór. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za rozbój można trafić za kratki nawet na 12 lat.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / jk)
 

Powrót na górę strony