Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w domu 2 kg narkotyków

Data publikacji 22.08.2012

Policjanci z Sulechowa podczas prowadzonych działań operacyjnych zabezpieczyli w mieszkaniu na jednym z zielonogórskich osiedli blisko 2 kilogramy marihuany. Mężczyzna, do którego należały narkotyki, został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Czynności operacyjne prowadzone kilka tygodni przez policjantów z Sulechowa pozwoliły na ustalenie, że 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry może przechowywać w swoim mieszkaniu duże ilości narkotyków. W trakcie przeszukania w mieszkaniu, w zwykłej torbie na zakupy, odnaleźli prawie 2 kilogramy suszu roślinnego w kilku woreczkach. Badanie wykazało, że jest to marihuana.

Oprócz tego policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu także wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków, różne części samochodowe, m.in. komputery samochodowe i różnorodny sprzęt elektroniczny, a także duże ilości ekskluzywnych noży kuchennych. Po przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli kolejne przedmioty, m.in. noże. Teraz policjanci sprawdzą, czy znalezione przedmioty nie pochodzą z przestępstwa.

Mężczyzna, do którego należały znalezione worki z suszem i inne zabezpieczone przedmioty, został zatrzymany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Usłyszał on zarzuty posiadanie znacznych ilości narkotyków i przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świebodzinie, decyzją Sądu zatrzymany 30-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / jk)

Powrót na górę strony