Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy pracownik szpitala zatrzymany

Data publikacji 22.08.2012

Za kradzież artykułów medycznych odpowie 32-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, którego zatrzymali kryminalni z komendy miejskiej. Mężczyzna pracując w jednym z gdańskich szpitali kradł z terenu tej instytucji narzędzia chirurgiczne, nici opatrunkowe i środki dezynfekujące. Następnie sprzedawał te przedmioty na portalu aukcyjnym. Dyrektor szpitala wycenił wartość strat z tytułu tych kradzieży na ok. 90 tys. zł. Wczoraj 32-latka przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

Kryminalni z komendy miejskiej ustalili, że w jednym z gdańskich szpitali dochodzi do kradzieży artykułów medycznych i że związek z tymi zdarzeniami może mieć pracownik tej placówki.

W poniedziałek rano policjanci w jednej z miejscowości powiatu gdańskiego zatrzymali 32-latka, podejrzewanego o te kradzieże. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od początku 2009 roku ze szpitala, w którym pracował kradł artykuły medyczne w postaci narzędzi chirurgicznych, nici opatrunkowych i środków dezynfekujących, a następnie sprzedawał te przedmioty na jednym z portali aukcyjnych. Aby uzyskiwać lepsze zarobki z tych transakcji, podejrzany założył dodatkowe konto na portalu i sam podbijał swoje ceny .

Dyrektor placówki medycznej wycenił straty na około 90 tys. zł. Podczas przeszukania mieszkania 32-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli 15 butelek z płynem dezynfekującymi i 20 opakowań z nićmi opatrunkowymi.

Wczoraj mężczyznę przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)
 

Powrót na górę strony