Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione w Belgii samochody odzyskane

Data publikacji 22.08.2012

Dzięki policjantom z Szamotuł i Pniew rajd kradzionymi samochodami po powiecie zakończył się zatrzymaniem dwóch kierowców. Ford transit i mercedes sprinter zostały skradzione w Belgii. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani są złodziejami samochodów.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 15, dyżurny szamotulskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że drogą krajową na terenie powiatu mogą poruszać się dwa pojazdy skradzione w Belgii : ford transit i mercedes sprinter. Na miejscu rozpoczęto obserwację. Po czterdziestu minutach, w Młodasku, policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali forda transita, którym kierował 25-letni mieszkaniec Głowna. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli elektronarzędzia, sprzęt budowlany oraz drabiny. Niespełna dwie godziny później w Piersku, tym razem funkcjonariusze z Pniew, zatrzymali 31-latka z Łodzi, który kierował skradzionym mercedesem sprinterem. Obaj kierowcy byli wcześniej notowani w kartotekach policyjnych za różne przestępstwa, w tym również narkotykowe. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a pojazdy zostały zabezpieczone.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy tego typu sukces policjantów z Szamotuł. W marcu ubiegłego roku zatrzymali obywatela Litwy, który kierował skradzionym w Niemczech manem i wiózł kradzione porsche. Dzięki kolejnej udanej akcji skradzione mienie niebawem będzie mogło wrócić do właścicieli, a sprawa znajdzie swój dalszy finał w sądzie.

(KWP w Poznaniu / mg)
 

Powrót na górę strony