Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali dwie koparki o wartości ponad pół miliona zł

Data publikacji 23.08.2012

Dwie koparki o wartości ponad pół miliona złotych odzyskali policjanci z Poznania. Jedna z maszyn była ukryta na terenie woj. lubuskiego, a druga w garażu na terenie Poznania. Właściciel posesji usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu 10 lat więzienia.

Koparko-ładowarkę wartości prawie 400 tys. zł oraz koparkę gąsienicową o wartości około 200 tys. zł odzyskali policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Samochodową z KMP w Poznaniu. Zarzuty kradzieży usłyszał mieszkaniec Poznania, u którego w garażu była ukryta droższa z maszyn. Podczas przeszukania zabezpieczono także u niego 400 sztuk amunicji do broni palnej. Miał też u siebie silnik do Toyoty z usuniętymi numerami i inne przedmioty, których pochodzenie jest sprawdzane.

Policjanci z grupy samochodowej zostali zawiadomieni 16 sierpnia br., że tej samej nocy z terenu firmy na ul. Słonecznej w Swarzędzu skradziono koparko-ładowarkę firmy JCB. Tej samej nocy na terenie jednej z firm na Dolnym Śląsku skradziono koparkę gąsienicową. Obie maszyny należały do firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie maszyn. Jedna z informacji wskazywała na to, że koparko-ładowarka JCB znajduje się w okolicach Minikowa w Poznaniu. W tamtym rejonie przeprowadzono poszukiwania i odkryto koparkę schowaną w garażu na terenie posesji. Druga z maszyn, koparka czerpakowa na gąsienicach, została odnaleziona przez lubuskich policjantów w miejscowości Kruszyn.

Zatrzymany Poznaniak (lat 45) usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu kara 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu/ mj)
 

Powrót na górę strony