Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli narkotyki

Data publikacji 23.08.2012

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn, u których zabezpieczyli narkotyki. Jak wynika z szacunków mundurowych, można było z nich przygotować ponad 600 „działek”. Zarzuty przedstawi zatrzymanym prokurator. Policjanci wnioskowali o ich aresztowanie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zdobyli informację, że 31-letni mieszkaniec miasta może mieć związek z narkotykami. Wczoraj (22.08.2012 r.) ok. godz. 10:30 przy ul. Wyszyńskiego w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli bmw, którym podróżował. Po dokładnym sprawdzeniu jego samochodu, pod siedzeniem kierowcy policjanci zabezpieczyli ponad 580 g białego proszku. Substancja trafiła na badania do Laboratorium Kryminalistycznego, gdzie eksperci potwierdzili, że jest to amfetamina, z której można było przygotować prawie 600 „działek”. Następnie kryminalni przeszukali mieszkanie, które bydgoszczanin wynajmował w Fordonie. Tam w jednym z pokoi znaleźli plantację konopi indyjskich. Specjalnie ogrzewane, wentylowane i nawożone rośliny rosły w doniczkach. 24 sztuki krzaków w różnej fazie wzrostu trafiły do policyjnego laboratorium.

Dalsze działania kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 25-letniego mężczyzny. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ok. 50 g najprawdopodobniej marihuany oraz wagę elektroniczną.

Zatrzymani bydgoszczanie trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś przesłucha ich prokurator, który przedstawi im zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Film Policjanci przejęli narkotyki

Opis filmu: amfetamina, konopie, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci przejęli narkotyki (format flv - rozmiar 5.45 MB)

Powrót na górę strony