Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany po 10 latach

Data publikacji 23.08.2012

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali wczoraj 35-latka, podejrzanego o zamordowanie 10-letniego chłopca. Mężczyzna został już przesłuchany i został mu postawiony zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy wojewódzkiej pracujący w tzw. Archiwum X – czyli specjalnej grupie policjantów, którzy zajmują się rozwiązywaniem spraw niewykrytych, zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie zabójstwa.

Do zbrodni doszło we wrześniu 2002 roku niedaleko Malborka. Sprawca brutalnie zaatakował 10-letniego chłopca wracającego do domu. Zadał mu 17 ciosów nożem. Dziecko zmarło.

Pomimo upływu 10 lat funkcjonariusze we współpracy z Prokuraturą Okręgową z Gdańska jeszcze raz bardzo dokładnie przeanalizowali tą sprawę. Przesłuchano dodatkowych 100 świadków, przebadano przy pomocy najnowszych metod zebrane w tej sprawie dowody, skorzystano z analiz biegłych z zakresu mechanoskopii oraz medycyny sądowej. Policjanci z wydziału wywiadu kryminalnego wykonali szczegółową analizę, która przyczyniła się do wzmocnienia materiałów w tej sprawie. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mężczyźnie zarzut zabójstwa.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Gdańsku / mj)
 

Film Morderca zatrzymany po 10 latach

Opis filmu: archiwum x, zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Morderca zatrzymany po 10 latach (format flv - rozmiar 7.03 MB)

Powrót na górę strony