Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekstradycja z Niemiec poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 23.08.2012

Współpraca policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z policją niemiecką, za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP, doprowadziła do zatrzymania i ekstradycji do Polski 54-letniego Ryszarda P. Mężczyzna, skazany za rozbój i pobicie, był poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Podzielił on los swojego wspólnika, który w listopadzie ub.r. z Niemiec trafił prosto do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadzili poszukiwania Ryszarda P. od października ubiegłego roku. Działania policjantów były prowadzone na szeroką skalę, nie ograniczały się jedynie do terenu naszego kraju, ale również wykraczały poza jego granice. Ustalenia dotyczące aktualnego wówczas miejsca pobytu 54-latka doprowadziły funkcjonariuszy aż do Niemiec, a konkretnie do Solingen. To właśnie tam w ostatnim czasie ukrywał się poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach Ryszard P. skazany za rozbój.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło z 1 na 2 kwietnia 2007 roku. Ryszard P. wspólnie z innymi osobami napadł na pracownika magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Bezledach. Napastnicy najpierw przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, następnie skrępowali, a potem wyważając kratę zabezpieczającą okno pomieszczenia, zabrali ponad 260 tysięcy paczek papierosów, około 200 litrów alkoholu o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Sąd Okręgowy w Olsztynie za Ryszardem P., który ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności, wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

Współpraca olsztyńskich policjantów z niemiecką policją, za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP, doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego. Wczoraj został on deportowany do Polski i już trafił do Aresztu Śledczego w Gorzowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy, że współpraca olsztyńskich policjantów z tymi samymi podmiotami w listopadzie ub.r. doprowadziła do zatrzymania na terenie Niemiec i ekstradycji do Polski wspólnika Ryszarda P. – 52-letniego Bogdana D. Mężczyzna również był poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. 52-latek miał wówczas do odbycia karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Trafił on do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony