Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali koparkę wartą ponad 200 tys. złotych

Data publikacji 23.08.2012

Dzięki sprawnej akcji koluszkowskich policjantów w ciągu niespełna czterech godzin od kradzieży odzyskano utraconą koparko-ładowarkę wartą ponad 200 tys. złotych. Ponadto stróże prawa zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego podejrzanego o kradzież. W akcji poszukiwawczej brał udział także policyjny śmigłowiec i pies tropiący.

21 sierpnia 2012 roku około godziny 5:30 oficer dyżurny komendy w Koluszkach został telefonicznie powiadomiony o kradzieży koparko-ładowarki z placu remontu torowiska w Koluszkach przy ul. Armii Krajowej. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Stróże prawa ustalili, że do zdarzenia doszło tuż przed godziną 5:00. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń włamał się do zaparkowanej przy torowisku koparko-ładowarki i dokonał jej kradzieży. Straty na szkodę firmy budowlanej wyceniono na 205 tys. złotych. Podczas wstępnych oględzin miejsca zdarzenia kryminalni zauważyli ślady, które prowadziły w stronę lasu.

Jadąc ich tropem, stróże prawa kluczyli duktami leśnymi i przejechali przez kilka miejscowości. Trop urwał się niedaleko drogi prowadzącej z miejscowości Węgrzynowice Modrzewie w kierunku Jeżowa. Mimo patowej sytuacji policjanci nie dali za wygraną. Czuli, że koparka musi być gdzieś niedaleko. Patrolując teren przyległy do duktu leśnego, po drugiej stronie drogi zauważyli zaparkowany samochód, a kilkadziesiąt metrów dalej znanego im mężczyznę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Mężczyzna został zatrzymany. W jego citroenie na tylnej kanapie znajdowały się skrzynki z kluczami i narzędziami mechanicznymi, które pochodziły ze skradzionej koparki.

W akcji poszukiwawczej maszyny budowlanej brał udział śmiegłowiec policyjny. Policjanci, patrolując z powietrza teren lasu ,około 200 metrów od citroena zauważyli poszukiwaną żółtą koparko-ładowarkę, która przykryta
gałęziami stała na małej polanie. Podczas oględzin w jej wnętrzu ujawniono zagłuszacz sygnału GPS. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, a Prokuratura Rejonowa w Brzezinach zastosowała wobec niego
policyjny dozór. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Łodzi / jk)

Powrót na górę strony