Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni negocjatorzy uratowali życie mężczyzny

Data publikacji 23.08.2012

Dzisiaj rano młody mężczyzna wszedł na dach bloku przy ul. Nowowiejskiej w Kielcach i próbował odebrać sobie życie. Po namowach policyjnych negocjatorów kielczanina udało się nakłonić, aby zszedł na piętro budynku. Desperat próbował targnąć się na swoje życie po porannej rodzinnej sprzeczce.

Dzisiaj po godzinie 7 rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że na dachu jednego z bloków kieleckiego osiedla Sady znajduje się mężczyzna. Z ustaleń wynikało, że chce on popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce udali się policjanci oraz służby ratunkowe. Desperat postanowił zeskoczyć z bloku, zaraz po porannej kłótni z przyjaciółką. Na miejsce zostali wezwani policyjni negocjatorzy, z komendy miejskiej oraz wojewódzkie policji w Kielcach, którzy weszli na dach budynku i podjęli rozmowy z młodym mężczyzną. Po krótkim czasie udało się go nakłonić, aby zszedł na dół.

Obecnie kielczanin znajduje się pod opieką lekarzy, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Przeprowadzone działania zakończyły się około godziny 9.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony