Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed Policją z bronią

Data publikacji 23.08.2012

Opolscy policjanci zatrzymali 26-latka z Krapkowic podejrzewanego o posiadanie broni palnej oraz środków odurzających. Podczas zatrzymania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli broń palną. 26-latek usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Krapkowicach ustalili, że 26-letni mieszkaniec Krapkowic poruszający się seatem na trasie Opole-Krapkowice może posiadać przy sobie środki odurzające oraz broń palną.

17 sierpnia około godz. 18.30 funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód wjeżdżający na plac stacji paliw przy drodze K-45. Podjęto próbę zatrzymania kierującego. Pomimo wydawanych przez policjantów poleceń kierujący nie reagował, gwałtownie ruszył samochodem w kierunku radiowozów i policjantów. Następnie przez pole orne skierował się w stronę drogi K-45. Kierowca seata jadąc przez pole z dużą prędkością zamierzał wjechać na ruchliwą drogę krajową. Ponieważ droga znajduje się na nasypie, kierowcy nie udało się wjechać na jezdnię. Uderzył w nasyp rozbijając przy tym pojazd. Mężczyzna szybko wysiadł z samochodu, zabrał z niego teczkę i przebiegł na drugą stronę drogi, ukrywając się w polu wysokiej kukurydzy.

Policjanci otoczyli miejsce ukrycia się podejrzewanego, uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę. W trakcie penetracji terenu 26-latek został obezwładniony i zatrzymany. W pobliżu miejsca gdzie się ukrywał, policjanci ujawnili pistolet, amunicję, kaburę na pistolet wraz z magazynkiem oraz torbę z dokumentami mężczyzny.

Po zatrzymaniu 26-latka policjanci przeszukali zajmowane przez niego mieszkania i samochody. W trakcie tych czynności ujawniono i zabezpieczono naboje pistoletowe różnego kalibru, kastety oraz karabin pneumatyczny. Zabezpieczono również maski na twarz, kominiarki, liczne telefony komórkowe oraz kilka paszportów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej oraz amunicji. Za taki czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę na wniosek Prokuratora Rejonowego w Strzelcach Opolskich, sąd wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP w Opolu / mj)
 

Powrót na górę strony