Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano grafficiarzy

Data publikacji 21.08.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch grafficiarzy w wieku 20 i 22 lat podejrzanych o uszkodzenie kilkunastu elewacji sklepów, szkoły, stacji kolejowej i przystanków autobusowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy policjanci patrolujący miasto zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat malujących farbami elewację jednego z budynków na wrocławskim Ołbinie. Zatrzymani mieli ze sobą pojemniki z farbą i szablony z wyciętymi znakami. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci  znaleźli kolejne pojemniki z farbami i szablony dzięki którym możliwa była identyfikacja zniszczeń dokonanych przez obu mężczyzn na innych budynkach. Jak ustalili policjanci, zatrzymani ostatnio pomalowali kilkanaście obiektów m.in. szkołę, budynki mieszkalne, sklepy, przystanki autobusowe i jedną z wrocławskich stacji kolejowych.

Policjanci z Komisariatu Wrocław Ołbin ustalają wysokość strat, jakie spowodowali zatrzymani. którym grozi do 5 lat pozbawienia wolności i odpowiedzialność cywilna w zakresie pokrycia kosztów remontów pomalowanych obiektów.

Powrót na górę strony