Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy, broń palna i amunicja w posiadaniu 51-latka

Data publikacji 24.08.2012

Ponad 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy, 3 jednostki broni palnej i ponad 700 sztuk amunicji ujawnili policjanci podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Nielegalne znalezisko należało do 51-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem policjanci z biłgorajskiej komendy udali się na teren jednego z gospodarstw w gm. Goraj. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że właściciel posesji może posiadać papierosy bez akcyzy oraz broń. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się w trakcie prowadzonych przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Funkcjonariusze znaleźli tam ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto w zamkniętych na klucz szafkach stróże prawa ujawnili także 2 jednostki broni palnej krótkiej oraz wiatrówkę. 51-latek posiadał także ponad 700 sztuk ostrej amunicji do broni palnej.

Całe znalezisko mężczyzna posiadał bez wymaganego prawem zezwolenia. 51-latek został zatrzymany, zaś jego nielegalna kolekcja zabezpieczona. Wkrótce materiały w tej sprawie trafią do prokuratury. Mężczyzna odpowie niebawem za posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony