Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował karty płatnicze

Data publikacji 24.08.2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadzili do postawienia zarzutów fałszowania kart płatniczych 43-letniemu mężczyźnie. W jednym z mieszkań zatrzymanego znaleźli ponad 90 kart wraz z koderami do kopiowania ścieżek magnetycznych. Mężczyźnie, który aktualnie przebywa w areszcie, grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w lutym tego roku zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał ludzi poprzez portale aukcyjne. Mężczyzna, tworząc sklepy internetowe, oszukał kilkaset osób.

Funkcjonariusze oraz śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku mieli jednak podejrzenia, że to tylko jeden z aspektów sprawy. W ostatnim czasie odkryli, że mężczyzna wynajmował jeszcze jedno mieszkanie w Trójmieście. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania, policjanci znaleźli ponad dziewięćdziesiąt kart magnetycznych, tzw. białych plastików, wraz z koderami do kopiowania i zapisu ścieżek magnetycznych.

Powołany do sprawy biegły sądowy wydał jednoznaczną opinię, która pozwoliła na przedstawienie podejrzanemu zarzutów podrabiania środków płatniczych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 25 lat. Sprawa jest rozwojowa, prokuratura i policja nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Gdańsku / jk)
 

Powrót na górę strony