Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szukali dwóch aut znaleźli cztery

Data publikacji 21.08.2007

W nocy z 19 na 20 sierpnia z policjanci z Komendy Powiatowej w Chojnicach przyjęli zawiadomienia o kradzieży volkswagen passata i audi A6. Komunikat o skradzionych samochodach został przekazany do wszystkich jednostek w województwie i w kraju.

Niezależnie od tego, Policjanci z Chojnic i Czerska poszukując skradzionych samochodów odnależli i zabezpieczyli na terenie jednej z posesji w gminie Czersk cztery samochody. Dwa z nich to te, które zostały skradzione ubiegłej nocy i kolejne dwa: audi allroad, które zostało skradzione 18 sierpnia i volkswagena passata utraconego w nocy z 9 na 10 sierpnia z terenu powiatu kościerskiego. Policjanci przeszukując posesję zabezpieczyli także pocięte elementy karoserii od co najmniej dwóch innych samochodów osobowych. Zabezpieczono również tablice rejestracyjne od kolejnego volkswagena, skradzionego w nocy z 14 na 15 sierpnia w miejscowości Ostrowite.

Policjanci zatrzymali do sprawy 23-letniego mieszkańca Czerska, który najprawdopodobniej odpowie za kradzieże samochodów.

Zarzuty paserstwa polegającego na ukryciu co najmniej 6 samochodów o wartości nie mniejszej niż 150 tys. zł przedstawiono właścicielom posesji, na której odnaleziono skradzione samochody. Odzyskane auta utracone z 19 na 20 sierpnia oddano właścicielom, pozostałe zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Sprawę prowadzi KPP w Chojnicach.

Powrót na górę strony